نظر شما

دیدگاه های ارسال شده توسط شما، پس از تایید توسط مدیریت در وب سایت منتشر خواهد شد

کد مطلب: 1001 10:18 - 1398/08/14

ترجمه مقاله فارسی به انگلیسی

ترجمه فارسی به انگلیسی دشورایهای خود را دارد. در ترجمه مقاله این دشواریها چند برابر می شود و از اینرو ضرورت دارد در ترجمه مقالات تخصصی از خدمات مترجمین حرفه ای و مجرب استفاده شود.

ترجمه مقاله فارسی به انگلیسی

مشکلات ترجمه مقاله تخصصی فارسی

غالبا دانشجویان و اساتید دانشگاه پس از ماه ها و بلکه سالها تلاش در انجام تحقیقات یا نگارش رساله یا پایان نامه خود، مایلند اقدام به چاپ و انتشار مقالات و تحقیقات خود در مجلات معتبر علمی نمایند. برخی افراد مایلند خود شخصا نسبت به ترجمه اقدام نمایند. بر اساس مشاهدات ما در دارالترجمه؛ معمولا این اقدام به نتایج خوبی منجر نمی شود.  در این نوشتار این موضوع را مورد بررسی قرار میدهیم.  

ترجمه وقت گیر است

یكی از امور وقت گیر و دشوار دانشجویان ترجمه متون و مقالات فارسی به انگلیسی است.

ترجمه متون تخصصی نیازمند دانش زبانی قوی است

هر چند انتظار می رود كه دانشجویان به میزان متعارف و قابل قبول دارای دانش زبانی نیز باشند؛ ولی ترجمه متون فارسی به انگلیسی امری تخصصی است كه نیازمند تجربه و مهارت است بطوریكه حتی بسیاری از مترجمین (بویژه مترجمین تازه كار) نیز از ورود به حوزه ترجمه فارسی به انگلیسی ابا دارند.

از سوی دیگر، با توجه به اینکه مترجمان تخصصی مقالات دارای سرعت بالاتری هستند، انجام ترجمه توسط دانشجویلن  غالبا نیازمند اختصاص زمان کافی و طولانی است بطوریکه بسیار از دانشجویان واساتید در میانه راه از ادامه ترجمه منصرف شده و ادامه کار را به دارالترجمه رسمی سپرده اند. 

چرا باید ترجمه مقاله خود را به یک مرکز تخصصی ترجمه بسپارم؟

دنیای امروز دنیای تخصص هاست و حساسیت ترجمه فارسی به انگلیسی به قدری است كه كوچكترین اشتباهی در ترجمه باعث بوجود آمدن تصویری منفی در ذهن خواننده می شود. موارد زیادی را شاهد بوده ایم كه دانشجویانی با مرارت زیاد و با صرف وقت قابل توجه مقاله ای را تهیه كرده اند كه در واقع كارنامه علمی آنان است ولی بدلیل ترجمه ای ضعیف (و در برخی موارد ترجمه ای ماشینی) موفق به چاپ آن در مجلات معتبر نشده اند. در حالیكه همان مقالات پس از ترجمه مجدد یا ویرایش علمی و نگارشی (در مواردی که کیفیت ترجمه خوب بوده ولی مشکلات زبانی داشته است)؛ مورد تائید قرار گرفته و به مرحله چاپ رسیده است.

گروه ترجمه 24 كه زیر نظر دارالترجمه رسمی 638 تهران فعالیت می كند با در اختیار داشتن گروهی از مترجمین مجرب رشته های گوناگون آماده ارائه خدمت به دانشجویان گرامی است.

ارسال سفارشات و تعیین قیمت رایگان بوده و سفارشات در كوتاهترین زمان انجام می شود.
ارسال سفارش، تعیین قیمت، پرداخت و دریافت ترجمه همه آنلاین بوده و از طریق سایت www.tarjomeh24.com انجام می پذیرد.

ضمنا در صورت لزوم دانشجویان و متقاضیان گرامی  میتوانند به صورت حضوری نیز به محل دارالترجمه 638 تهران مراجعه نمایند.

ارسال سفارش ترجمه

 

ارتباط با مترجم مسوول

whatsapp